МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"
МДАЛДБ "Св. Анастасия"

МДАЛДБ "Св. Анастасия"

Технически и работен проект на МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕТСКИ БОЛЕСТИ "СВ. АНАСТАСИЯ", гр. Бургас.

Новата сграда за здравни нужди е разположена в североизточната част на УПИ "За здравни нужди" в кв. 4А по плана на ж.к. "Зорница", гр. Бургас. През площадката преминаваха съществуващи мрежи на техническата инфраструктура, обслужващи съществуващите в УПИ сгради, като за същите бяха изготвени инвестиционни проекти, и след издаденото разрешение за строеж бяха реконструирани извън застроителните граници на новата сграда.

В девет нива - едно сутеренно, едно полу-сутеренно и седем надземни, с обща площ около 28000 кв.м. - са решени стопански блок, клиника по образна диагностика, спешно отделение, отделение по физикална и рехабилитационна медицина, дневен център по психиатрия, инфекциозно отделение, диагностично-консултативен блок, отделение по анестезиология и интензивно лечение, отделение по клинична алергология, клиника по пневмология и фтизиатрия, клиника по детска хирургия - хирургия, ортопедия и травматология, отделение по очни болести, отделение по ушно-гърлени болести, клиника по педиатрия, нефрология и хемодиализа, кардиология, ендокринология и болести на обмяната, отделение по клинична хематология и онкология, лаборатории, зони за обучение, администрация, както и всички други нужни помещения за нормалното функциониране на УМБАЛ, съгласно нормативната уредба.

В съответствие с проекта по част "Технологична", в сградата са предвидени 8 самостоятелни входа за пациенти, придружители, персонал и обслужване. До всички функционални зони са осигурени достъпни маршрути. В сградата е предвидено изпълнение на "пневматична поща" за транспортиране на документация и проби между отделенията. Вертикалната комуникация е обезпечена с четири стълбищни клетки и единадесет асансьора.

Фасадите на сградата играят важна роля по няколко критерия за проектиране: визуална връзка между интериора и екстериора, ниво на естествена светлина, контрол на слънчево облъчване, акустична изолация, възможност за усамотяване, въздействие върху крайния архитектурен образ на сградата. Същите са проектирани с цел създаване на сграда, препращаща към детското въображение, с обемно заоблените ъгли и цветното решение. Резултатът е постигането на архитектурен образ на представително, елегантно и приветливо здравно заведение, видимо проектирано за деца.

С проектното решение е обърнато съществено внимание и на организацията на обслужване и благоустрояването на терена около сградата - с елементи на озеленяването и благоустрояването е създаден интимитет на средата и оптимални възможности за почивка на двора, или в обособени зони на покривите на сградата.

За сградата е издадено разрешение за строеж на 09.01.2024 г., като се очаква строителството да приключи през 2025 година.


This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website